Aan het einde van het jaar kijken we met voorzitter John van Gorp van Lokaal Brabant terug op 2025 en blikken we alvast vooruit op 2026.

‘Het jaar 2025 markeert een belangrijk kantelpunt in de ontwikkeling van Lokaal Brabant. Wat begon als een beweging van betrokken Brabanders, groeit steeds nadrukkelijker uit tot een stabiele en invloedrijke politieke kracht. Die groei is niet alleen zichtbaar in onze resultaten, maar vooral in het vertrouwen dat steeds meer mensen in ons stellen.

Met trots kunnen wij vaststellen dat ons ledenaantal in 2025 met 30% is gegroeid tot 1.500 partijleden. Deze groei bevestigt dat onze boodschap aanslaat en dat steeds meer Brabanders zich herkennen in onze lokale en provinciale aanpak. Een bijzonder hoogtepunt was de Brabant Ontmoet-dag in het Provinciehuis, waar leden, volksvertegenwoordigers en partners elkaar ontmoetten en samen vooruitkeken naar de toekomst van Brabant.

Politiek gezien staat 2025 in het teken van voorbereiding en positionering. Er is actief gewerkt aan een verkiezingsprogramma voor mogelijke Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025. Mocht de landelijke formatie onverhoopt mislukken, dan houden wij er rekening mee dat zelfs nieuwe Tweede Kamerverkiezingen tot de mogelijkheden behoren. Lokaal Brabant wil dan klaarstaan met een inhoudelijk sterk programma en gemotiveerde kandidaten.

Tegelijkertijd kijken wij nadrukkelijk vooruit naar 2026, een cruciaal jaar met de gemeenteraadsverkiezingen in maart en de start van de voorbereiding op de provinciale verkiezingen van maart 2027. Voor zowel de Provinciale Staten als de Eerste Kamer zijn wij actief op zoek naar geschikte kandidaten. Ook voor de Provinciale Statenverkiezingen onder de vlag van Lokaal Brabant wordt stevig gebouwd aan een sterk en herkenbaar team.

Onze huidige fractie laat zien dat bestuursverantwoordelijkheid loont. Steeds meer punten uit ons huidige verkiezingsprogramma worden gerealiseerd en Lokaal Brabant wordt inmiddels gezien als een betrouwbare en constructieve partner in het dagelijks bestuur van Brabant. Een historisch moment in 2025 was bovendien de installatie van de eerste Lokaal Brabant-burgemeester, een tastbaar bewijs van de bestuurlijke volwassenheid van onze beweging.

Met het oog op de toekomst werken wij in 2026 verder aan de opbouw van een wethouders- en burgemeesterspoule, zodat Lokaal Brabant ook bestuurlijk duurzaam kan blijven groeien, met kwaliteit en continuïteit als uitgangspunt.

2025 is daarmee niet alleen een jaar van terugkijken op behaalde resultaten, maar vooral een jaar van vooruitzien. Met groei, ambitie en samenwerking bouwen wij verder aan een sterk Lokaal Brabant – geworteld in de samenleving en gericht op de toekomst.’

John van Gorp
Voorzitter Lokaal Brabant